Teatri Per Te Rritur – Programi

February 2015
13 February 2015

Kontraversal

Expired

Titulli: “Kontraversal” (dance-theatre) Autor: Gjergj Prevazi Regjisor: Gjergj Prevazi Koreograf: Gjergj Prevazi Musika: Eva Reiter - Alle Verbindungen Gelten Nur ...

View Details
April 2015
04 April 2015

Arturo Ui

Expired

Titulli: “Arturo Ui’’ Autor: Bertolt Brecht Përktheu: Robert Shvarc Regjisor: Kiço Londo Skenograf: Kristo Çala Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Aledia Kondaj As/Regjisor: Klodoaldo ...

View Details
June 2015
18 June 2015

Kenget e Jeronim De Rades

Expired

Titulli: “Këngët e Jeronim De Radës” Autori: Jeronim De Rada Regjisor: Endri Çela, Laura Nezha Interpretojnë: (aktorë) Roland Saro, ...

08:00 - 12:00
View Details
October 2015
10 October 2015

Hamlet

Expired

Titulli: “Hamlet” Autor: William Shakespeare Përktheu: Fan S. Noli Regjisor: Enke Fezollari Skenograf: Kristina Kostea Kostumograf: Kristina Kostea Ndriçimi: Eliza Aleksandropulu As/Regjisor: Klajdi ...

View Details
November 2015
14 November 2015

Gjashtë personazhe në kërkim të autorit

Expired

Titulli: “Gjashtë personazhe në kërkim të autorit” Autor: Luixhi Pirandelo Përktheu: Frosina Gjyrdeti Regjisor: Kiço Londo Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi ...

View Details
January 2016
06 January 2016

Gënjeshtër pas gënjeshtre

Expired

Titulli: “Gënjeshtër pas gënjeshtre” Autor: Anthony Neilson Përktheu: Laert Vasili Regjisor: Qëndrim Rijani Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara As/Regjisor: Fatjon Mici Aktorë: ...

View Details
April 2016
13 April 2016

Made in Albania

Expired

Titulli: “Made in Albania” Autor: Stefan Çapaliku Regjisor: Altin Basha Skenograf: Iliriana Loxha Basha Kostumograf: Iliriana Loxha Basha Koreograf: Gjergj Prevazi Muzika: ...

View Details
October 2016
08 October 2016

KTHIMI NE SHTEPI

Expired

KTHIMI NE SHTEPI Autor: Harold Pinter Regjisor: Carlo Sciaccaluga As/regjisor: Adriana Tolka Skenografia: Carlo Sciaccaluga Kostumografe: Sofi Kara Interpretojnë: Myzafer Zifla, Alert ...

View Details
December 2016
03 December 2016

Një Gur Gabim

Expired

Një Gur Gabim   Kompania e Teatrit  “Praksi Efta” Teatri Kombëtar Eksperimental Kujtim Spahivogli Përkthimi në shqip: Luiza Xhuvani Regjia: Thodhoros ...

View Details
January 2017
14 January 2017

E VERTETA E MARIAS

Expired

E VERTETA E MARIAS Autor: Lisandri Kola Regjisor: Besfort Idrizi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Muzika: Eduard Hallulli As/regjisor: Jona Xhelilaj  Interpretojnë: ...

View Details
February 2017
11 February 2017

ÇFARE PA KRYESHERBETORJA

Expired

ÇFARE PA KRYESHERBETORJA Autor: Joe Orton Përktheu: Artur Lena Regjisor: Kiço Londo, Ina Morinaj, Ledian Gjeçi Skenografia: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi ...

View Details
March 2017
11 March 2017

ZOTI I MASAKRES

Expired

ZOTI I MASAKRES Autor: Yasmina Reza Përktheu: Nasi Lera Regjisor: Kiço Londo Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara As/regjisor: Sara Smaja Interpretojnë: Erand ...

View Details
April 2017
15 April 2017

TRAMVAJI DESHIRË

Expired

TRAMVAJI DESHIRË Autor: Tennessee Williams Përktheu: Adriana Tolka Regjisor: Kiço Londo, Endri Çela, Dajana Nenaj Skenografia: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Interpretojnë: ...

View Details
December 2017
15 December 2017

Rojat e Taxhit

Expired

Autor: Rajiv Joseph Regjia: Altin Basha Aktoret: Gazmend Gjoka, Lulezim Zeqaj Kostumografe: Ilirjana Basha Humaxhuni dhe Baburi jane shoke te ...

All Day
View Details
February 2018
03 February 2018

MEDEA

Expired

MEDEA Autor: Euripidi Perktheu: Viktor Zhusti Regjisor: Dimitris Mylonas Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Kompozitor: Pavlos Katsivelis Koreograf: Gjergj Prevazi Dirigjent: Dritan Lumshi As.Regjisor: ...

View Details
24 February 2018

GISHTI

Expired

GISHTI Autor: Doruntina Basha Regjia: Bojana Lazic Dramaturge: Olga Dimitrijevic Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Damjan Kecojevic As.regjisor: Benada Mulla, Kleard Gërmenji Interpretojne: Rozi ...

View Details
March 2018
07 March 2018

DARKA LAMTUMIRES

Expired

DARKA LAMTUMIRES                 PREMIERE 07/03/2018 TIRANE Para se te shkojne ne darken e radhes ku ne te vertete ...

View Details
April 2018
05 April 2018

Shërbëtoret

Expired

Autor: Jean Genet Regjia: Kiço Londo Skenografe: Oligerta Mehmetaj Kostumografe: Marina Prodani As/regjisor: Marsel Greva Me aktoret: Laura Nezha, Dasara Xhangolli, ...

All Day
View Details
28 April 2018

PRESIDENTET

Expired

PRESIDENTET   Autor: Werner Schwab Perktheu: Jonila Godole Regjisor: Sabine Mitterecker Skenograf: Sabine Mitterecker Kostumograf: Sofi Kara As.Regjisor: Endri Çela Interpretojne: Adriana Tolka, Ermira ...

View Details
August 2018
31 August 2018

Shume zhurme per asgje

Expired

“Shume zhurme per asgje” Autor: William Shakespeare Regjisor : Carlo Sciaccaluga Perktheu: Alqi Kristo Kostumograf: Sofi Kara Skenograf: Carlo Sciaccaluga As.regjisor: Ledian ...

View Details
October 2018
13 October 2018

OSKAR DHE ZONJA ROZE

Expired

OSKAR DHE ZONJA ROZE Autor : Eric Emmanuel Schmitt Perktheu : Kopi Kyçyku Regjisor : Kiço Londo Skenograf : Nasion Topi Kostumografe : Klaudia Ndreshaj Asistent / ...

View Details
17 October 2018

JASHTË DERËS

Expired

JASHTË DERËS Autor: Wolfgang Borchert Regjia: Mantas Janciauskas Përktheu: Afrim Koçi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara As/Regjisor: Dajana Nenaj Interpretojnë: Endri Çela, Mehmet ...

View Details
December 2018
08 December 2018

Kreolët e Ballkanit

Expired

Kreolët e Ballkanit  Autor dhe regjisor: Enver Petrovci Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara As/regjisor: Enkeleda Fishekaj Me aktorët: Agron Shala, ...

View Details
January 2019
12 January 2019

Dome

Expired

Dome Regja: Stefan Capaliku Interpreton: Enver Hyseni “Dome” është një monodramë e shkruar enkas për aktorin e Teatrit “Migjeni” ...

All Day
View Details
26 January 2019

MBRETERESHA E BUKURISE NGA LEENANE

Expired

MBRETERESHA E BUKURISE NGA LEENANE Autor : Martin McDonagh Përktheu: Adriana Tolka Regjia: Kiço Londo Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe : Sofi ...

View Details
March 2019
09 March 2019

Antigona

Expired

Antigona Përktheu: Ekrem Basha Regjisore: Andrea Brusque Skenograf : Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Me aktorët: Laura Nezha, Ervin Bejleri, Romir ...

View Details
April 2019
14 April 2019

Salome

Expired

Salome Regjia: Carlo Sciaccaluga Perktheu: Kudret Mita Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Kompozitor: Andrea Nikolini Koreograf:  Donald Martini Interpretojne:  Ermira Hysaj, Alert ...

View Details
July 2019
10 July 2019

Zogu i Zi

Expired

Zogu i Zi Autor: David Harrower Regjisor: Kiço Londo Përktheu: Danila Nika Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Koreograf: Graciano Tagani As/regjisor: Marsel ...

View Details
13 July 2019

JUL ÇEZARI

Expired

JUL ÇEZARI Autor: William Shakespeare Regjisor: Ivica Buljan Kostumografe: Sofi Kara Skenograf: Beqo Nanaj Kompozitor: Gerti Druga Regji ndriçimi: Sonda Trinajst As/regjisor: Mateo ...

View Details
December 2019
14 December 2019

Epsh dhe lakmi

Expired

Epsh dhe lakmi Autor:  Eugene O’Neill Përktheu: Artur Lena Regjisor: Endri Çela Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Koreografe: Rexhina Ibro As/ regjisor: ...

View Details
January 2020
25 January 2020

HEDDA GABLER

Expired

HEDDA GABLER Autori : Henrik Ibsen Përktheu : Afrim Koçi Ë Regjia : Botond Nagy As/Regjisor : Stela Doka Skenografia : ...

View Details
February 2020
29 February 2020

Miss Julie

Expired

Miss Julie Autor: A. Strindberg Regjisor: Kiço Londo Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara As/regj: Olgert Mataj, Ana Kuqo Aktorë: Laura Nezha, ...

View Details
September 2021
17 September 2021
19 September 2021

“Domino në Burgator”

Expired

Regjia: Armand Bora Interpretojnë: Xhevat Limani Rozi Kostani Alfred Trebicka Një histori që mban të lidhur mes xhelozisë, ...

All Day
Tiranë
View Details
18 September 2021
19 September 2021

“Domino në Burgator”

Expired

Regjia: Armand Bora Interpretojnë: Xhevat Limani Rozi Kostani Alfred Trebicka Një histori që mban të lidhur mes xhelozisë, ...

All Day
Tiranë
View Details
19 September 2021

“Domino në Burgator”

Expired

Regjia: Armand Bora Interpretojnë: Xhevat Limani Rozi Kostani Alfred Trebicka Një histori që mban të lidhur mes xhelozisë, ...

All Day
Tiranë
View Details
No event found!