Teatri Per Femije – Programi

October 2014
11 October 2014

E pabesueshmja dhe princesha

Expired

Titulli: “E pabesueshmja dhe princesha” Autor: Hans Christian Andersen Dramatizimi: Oriana Cama Regjisor: Oriana Cama Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Viki Hoxha Koreograf: ...

View Details
12 October 2014

Mbretëritë magjike

Expired

Titulli: “Mbretëritë magjike” Autor: Giambattista Basila Dramatizimi: Nelson Mulla Regjisor: Nelson Mulla Video animator: Renato Aliçkolli Skenograf: Renato Aliçkolli Kostumograf: Sofi Kara Aktorë: ...

View Details
December 2014
16 December 2014

Grinç vjedh Krishtlindjet!

Expired

Titulli: “Grinç vjedh Krishtlindjet!” Autor: Dr.Seuss Dramatizimi: Endri Çela Regjisor: Endri Çela Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Aledia Kondaj As/Regjisor: Madi ...

View Details
January 2015
12 January 2015

Zemërimi i detit

Expired

Titulli: “Zemërimi i detit” Autor: Milena Selimi Regjisor: Endri Çela Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Aledia Kondaj Aktorë: Roland Saro, ...

View Details
February 2015
05 February 2015

Krishtlindje me Pufet

Expired

Titulli: “Krishtlindje me Pufët” Autor: Pierre Cylliford (Peyo) Dramatizimi: Anderson Gurra Regjisor: Anderson Gurra Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Almeda ...

View Details
March 2015
07 March 2015

Një dhëndër për miushen

Expired

Titulli: “Një dhëndër për miushen” Autor: Andrew Lang Dramatizimi: Ina Morinaj Regjisor: Ina Morinaj Skenograf: Baftjar Kadriu Kostumograf: Realda Malo Koreograf: Aledia ...

View Details
April 2015
09 April 2015

Makina e kohës

Expired

Titulli: “Makina e kohës” Autor: Nelson Mulla Regjisor: Nelson Mulla Video animator: Renato Aliçkolli Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Stela Laknori Aktorë: Ilirda ...

View Details
September 2015
27 September 2015

Poli dhe Tropiku

Expired

Titulli: “Poli dhe Tropiku” Autor: Alberto Moravia Dramatizimi: Dasara Xhangolli Regjisor: Dasara Xhangolli Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Aktorë: Elidon Alika, ...

View Details
February 2016
06 February 2016

Parku MamBi

Expired

Titulli: “Parku MamBi” Autor: Nelson Mulla Regjisor: Nelson Mulla Animacion & Hologram: Renato Aliçkolli Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Almenda ...

View Details
24 February 2016

Aventura e Olafit

Expired

Aventura e Olafit Teksti &  regjia: Franceska Hysi Kostumet: Sofi Kara Skenografia: Beqo Nanaj Me aktorët: Amri Hasanlliu, Erlin Visha, Dajana ...

08:00 - 18:00
View Details
March 2016
13 March 2016

Piter Pan

Expired

Titulli: “Piter Pan” Autor: J. M. Barrie Dramatizimi: Marsel Rupi Regjisor: Marsel Rupi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Aktorë: Erlin Visha, ...

View Details
April 2016
24 April 2016

Minions në udhëtim

Expired

Titulli: “Minions në udhëtim” Autor: Ina Morinaj Regjisor: Ina Morinaj Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Almenda Hoxha Aktorë: Elidon Alika, ...

View Details
September 2016
17 September 2016

Gjigandi i Madh i Mirë

Expired

Gjigandi i Madh i Mirë Bazuar mbi librin me të njëjtin titull të autorit Roald Dahl Regjia: Donald ...

View Details
18 September 2016

MERI POPINS – DËSHIRA PERFEKTE

Expired

MERI POPINS – DËSHIRA PERFEKTE (Një muzikal magjik) Teksti: Endri Çela Bazuar mbi karakterin e autores P.L.Travers Regjia: Endri Çela Skenografia: ...

View Details
December 2016
03 December 2016

GJETJA E FESTES SE HUMBUR

Expired

GJETJA E FESTES SE HUMBUR Teksti & regjia : Ledian Gjeçi Skenograf : Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Muzika: Dëfrim ...

View Details
January 2017
21 January 2017

KETRUSHET NE ISHULL

Expired

KETRUSHET NE ISHULL Teksti & regjia: Dajana Nenaj Kostumografe: Sofi Kara Skenograf : Beqo Nanaj Koreografia: Almeda Hoxha Aktorë: Ana Guçe, Françeska ...

View Details
28 January 2017

Qyteti i ngjyrave

Expired

Qyteti i ngjyrave Teksti & Regjia: Nelson Mulla Video-animacion: Renato Aliçkolli Kostumet:  Sofi kara Kompozimi muzikor: Edmond Rrapi Koreografia: Almenda Hoxha Aktorë: ...

View Details
April 2017
02 April 2017

Mbreti Luan

Expired

Mbreti Luan Regjia: Ina Morinaj Koreografia: Aledia Kondaj Skenografia: Beqo Nanaj Kostumet: Sofi Kara Interpretojnë: Ilia Kaçi, Ersiljano Xhelollari, Matias Llupa, ...

View Details
September 2017
23 September 2017

PRINCESHA E GJELBER

Expired

PRINCESHA E GJELBER Autor: Ledian Gjeçi Regjisor: Ledian Gjeçi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Muzika: Dëfrim Deda Interpretojnë: Dajana Nenaj, Alba ...

View Details
30 September 2017

ENI NE NDJEKJE TE ENDERRAVE

Expired

ENI NE NDJEKJE TE ENDERRAVE   Regjisor: Endri Çela Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Almenda Hoxha Muzika: Endri Çela Interpretojne: Algiona ...

View Details
December 2017
02 December 2017

KRISHTLINDJE TE RRITURISH

Expired

KRISHTLINDJE TE RRITURISH Regjia: Françeska Hysi Muzika: Besa Kokdhima Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Interpretojne: Algiona Aga, Kriks Dumo, Xhuliano ...

View Details
January 2018
20 January 2018

MATILDA

Expired

MATILDA                            Regjia : Ina Morina Kostumet: Sofi Kara Skenograf: Beqo Nanaj Muzika: Kristi Popa Koreogaf: Almenda Hoxha Interpretojne: Ledja Çeli, Ilia ...

View Details
21 January 2018

SAFARI I LIVIAS

Expired

SAFARI I LIVIAS AUTOR: NELSON MULLA REGJISOR: NELSON MULLA KOSTUMOGRAF: OLIGERTA MEHMETAJ KOREOGRAF: ALMENDA HOXHA VIDEO: RENATO ALICKOLLI INTERPRETOJNE: ALGIONA AGA, ERGYS ...

View Details
March 2018
17 March 2018

FEMIJA QE SHPETOI BOTEN

Expired

FEMIJA QE SHPETOI BOTEN   Përshtatja e tekstit dhe regjia: Sara Smaja Kostumograf : Sofi Kara Koreograf : Almenda ...

View Details
24 March 2018

PIRATET

Expired

PIRATET                                 Autor: ...

View Details
September 2018
22 September 2018

Motër e Vëlla

Expired

Motër e Vëlla   Përshtati: Xhuliano Brisku Regjia: Xhuliano Brisku Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Aktorë: Françeska Hysi, Juxhin Plovishti, Dajana ...

View Details
23 September 2018

LIBRARIA E MAGJEPSUR

Expired

LIBRARIA E MAGJEPSUR Përshtati dhe Editoi: Marsel Greva dhe Kleard Germenji Regjia : Marsel Greva Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi ...

View Details
December 2018
08 December 2018

Babagjyshi Ekziston

Expired

Babagjyshi Ekziston (08.12.2018) Autor dhe regjisor: Marsel Rupi Skeniograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Koreografe: Almenda Hoxha Me aktoret: Ledian Gjeçi, ...

View Details
January 2019
19 January 2019

Princi dhe i varfëri

Expired

 “Princi dhe i varfëri” Regjia dhe Dramatizimi : Françeska Hysi Skenograf : Beqo Nanaj Kostumografe : Sofi Karaj Interpretojne ...

View Details
21 January 2019

FARAONI

Expired

“FARAONI” Autor dhe regjisor : Ledian Gjeçi Skenograf : Beqo Nanaj Kostumografe : Sofi Karaj Interpretojne :  Lejda Celi, Xhuljano ...

View Details
March 2019
23 March 2019

Ferdinand

Expired

Ferdinand   Autori : Munro Leaf Regjia dhe përkthimi : Ina Morinaj Kostumografia : Sofi Kara Skenografia : Beqo Nanaj Interpretojnë : ...

View Details
24 March 2019

Mendjet e vockla

Expired

Mendjet e vockla Teksti dhe regjia : Endri Çela Skenografia : Beqo Nanaj Kostumografia : Sofi Kara Koreografia : Almenda ...

View Details
September 2019
21 September 2019

LIBRI I PAQES

Expired

LIBRI I PAQES Teksti dhe regjia: Dajana Nenaj Kostumografe: Sofi Kara Skenograf: Beqo Nanaj Koreografe: Rosela Pellicciotti Me aktorët: Ledjan Gjeçi, ...

View Details
22 September 2019

Nata Magjike

Expired

Nata Magjike  Te enderrosh gjate nates eshte nomrale por qe te behen endrrat realitet atehere eshte magjike. “Nata ...

View Details
November 2019
30 November 2019

Biletë për në Polin e Veriut

Expired

Biletë për në Polin e Veriut Autor: Chris Van Allsburg Regjia dhe koreografia: Ina Morinaj Projeksioni: Renato Aliçkolli Kostumografe: Sofi ...

View Details
January 2020
18 January 2020

MISIONI I BLETËVE

Expired

"MISIONI I BLETËVE" Autor dhe regjisor: Ledian Gjeçi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Aktorë: Alba Shtëmbari, Ermir Hoxhaj ,Deljana ...

View Details
25 January 2020

TORTA E DITELINDJES

Expired

TORTA E DITELINDJES Regjia: Marsel Greva Autor: Kleard Gërmenji dhe Marsel Greva Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Aktorët: Rexhina Ibro, ...

View Details
October 2020
04 October 2020

HANSEL DHE GRETEL

Expired

HANSEL DHE GRETEL Autor: Mateo Dervishaj dhe Endri Dibra sipas vellezerve Grimm Regjia: Mateo Dervishaj Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi ...

View Details
10 October 2020

DREJT IMAGJINATES

Expired

DREJT IMAGJINATES Teksti dhe regjia: Endri Çela Kostumografe: Sofi Kara Skenograf: Beqo Nanaj Koreografe: Regjina Ibro Interpetojne: Ergys Çekrezi, Jonida Peti, ...

View Details
No event found!