Arkiva – Shfaqjet e TKEKS

Viti 2019 – 2020

January 2019
12 January 2019

Dome

Expired

Dome Regja: Stefan Capaliku Interpreton: Enver Hyseni “Dome” është një monodramë e shkruar enkas për aktorin e Teatrit “Migjeni” ...

All Day
View Details
19 January 2019

Princi dhe i varfëri

Expired

 “Princi dhe i varfëri” Regjia dhe Dramatizimi : Françeska Hysi Skenograf : Beqo Nanaj Kostumografe : Sofi Karaj Interpretojne ...

View Details
21 January 2019

FARAONI

Expired

“FARAONI” Autor dhe regjisor : Ledian Gjeçi Skenograf : Beqo Nanaj Kostumografe : Sofi Karaj Interpretojne :  Lejda Celi, Xhuljano ...

View Details
26 January 2019

MBRETERESHA E BUKURISE NGA LEENANE

Expired

MBRETERESHA E BUKURISE NGA LEENANE Autor : Martin McDonagh Përktheu: Adriana Tolka Regjia: Kiço Londo Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe : Sofi ...

View Details
February 2019
20 February 2019

Kopshti me dallëndyshe

Expired

Pas suksesit të tri shfaqjeve premiere, komedia brilante "Kopshti me dallëndyshe" rikthehet në skenën  tonë tek ...

All Day
View Details
March 2019
09 March 2019

Antigona

Expired

Antigona Përktheu: Ekrem Basha Regjisore: Andrea Brusque Skenograf : Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Me aktorët: Laura Nezha, Ervin Bejleri, Romir ...

View Details
23 March 2019

Ferdinand

Expired

Ferdinand   Autori : Munro Leaf Regjia dhe përkthimi : Ina Morinaj Kostumografia : Sofi Kara Skenografia : Beqo Nanaj Interpretojnë : ...

View Details
24 March 2019

Mendjet e vockla

Expired

Mendjet e vockla Teksti dhe regjia : Endri Çela Skenografia : Beqo Nanaj Kostumografia : Sofi Kara Koreografia : Almenda ...

View Details
April 2019
04 April 2019

Darka e Lamtumires

Expired

Darka e Lamtumires Autor:  Matthieu DELAPORTE dhe Alexandre de la PATELLIERE Regji: Kico Londo Aktoret: Gazmend Paja, Laura Nezha, Visjan Ukcenaj. Para se ...

All Day
View Details
14 April 2019

Salome

Expired

Salome Regjia: Carlo Sciaccaluga Perktheu: Kudret Mita Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Kompozitor: Andrea Nikolini Koreograf:  Donald Martini Interpretojne:  Ermira Hysaj, Alert ...

View Details
27 April 2019

Boeing Boeing

Expired

Autori: Marc Camoletti Përktheu: Nasi lera Regjisor: Kiço Londo Skenografe: Gerta Qyrku Kostumografe: Realda Malo Aktorë: Amos Muji Zaharia, Rudina Dembacaj, ...

All Day
View Details
July 2019
10 July 2019

Zogu i Zi

Expired

Zogu i Zi Autor: David Harrower Regjisor: Kiço Londo Përktheu: Danila Nika Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Koreograf: Graciano Tagani As/regjisor: Marsel ...

View Details
13 July 2019

JUL ÇEZARI

Expired

JUL ÇEZARI Autor: William Shakespeare Regjisor: Ivica Buljan Kostumografe: Sofi Kara Skenograf: Beqo Nanaj Kompozitor: Gerti Druga Regji ndriçimi: Sonda Trinajst As/regjisor: Mateo ...

View Details
September 2019
21 September 2019

LIBRI I PAQES

Expired

LIBRI I PAQES Teksti dhe regjia: Dajana Nenaj Kostumografe: Sofi Kara Skenograf: Beqo Nanaj Koreografe: Rosela Pellicciotti Me aktorët: Ledjan Gjeçi, ...

View Details
22 September 2019

Nata Magjike

Expired

Nata Magjike  Te enderrosh gjate nates eshte nomrale por qe te behen endrrat realitet atehere eshte magjike. “Nata ...

View Details
November 2019
30 November 2019

Biletë për në Polin e Veriut

Expired

Biletë për në Polin e Veriut Autor: Chris Van Allsburg Regjia dhe koreografia: Ina Morinaj Projeksioni: Renato Aliçkolli Kostumografe: Sofi ...

View Details
December 2019
14 December 2019

Epsh dhe lakmi

Expired

Epsh dhe lakmi Autor:  Eugene O’Neill Përktheu: Artur Lena Regjisor: Endri Çela Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Koreografe: Rexhina Ibro As/ regjisor: ...

View Details
January 2020
18 January 2020

MISIONI I BLETËVE

Expired

"MISIONI I BLETËVE" Autor dhe regjisor: Ledian Gjeçi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Aktorë: Alba Shtëmbari, Ermir Hoxhaj ,Deljana ...

View Details
25 January 2020

HEDDA GABLER

Expired

HEDDA GABLER Autori : Henrik Ibsen Përktheu : Afrim Koçi Ë Regjia : Botond Nagy As/Regjisor : Stela Doka Skenografia : ...

View Details
25 January 2020

TORTA E DITELINDJES

Expired

TORTA E DITELINDJES Regjia: Marsel Greva Autor: Kleard Gërmenji dhe Marsel Greva Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Aktorët: Rexhina Ibro, ...

View Details
February 2020
29 February 2020

Miss Julie

Expired

Miss Julie Autor: A. Strindberg Regjisor: Kiço Londo Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara As/regj: Olgert Mataj, Ana Kuqo Aktorë: Laura Nezha, ...

View Details
October 2020
04 October 2020

HANSEL DHE GRETEL

Expired

HANSEL DHE GRETEL Autor: Mateo Dervishaj dhe Endri Dibra sipas vellezerve Grimm Regjia: Mateo Dervishaj Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi ...

View Details
10 October 2020

DREJT IMAGJINATES

Expired

DREJT IMAGJINATES Teksti dhe regjia: Endri Çela Kostumografe: Sofi Kara Skenograf: Beqo Nanaj Koreografe: Regjina Ibro Interpetojne: Ergys Çekrezi, Jonida Peti, ...

View Details
No event found!