Arkiva – Shfaqjet e TKEKS

Viti 2018 – 2019

January 2018
20 January 2018

MATILDA

Expired

MATILDA                            Regjia : Ina Morina Kostumet: Sofi Kara Skenograf: Beqo Nanaj Muzika: Kristi Popa Koreogaf: Almenda Hoxha Interpretojne: Ledja Çeli, Ilia ...

View Details
21 January 2018

SAFARI I LIVIAS

Expired

SAFARI I LIVIAS AUTOR: NELSON MULLA REGJISOR: NELSON MULLA KOSTUMOGRAF: OLIGERTA MEHMETAJ KOREOGRAF: ALMENDA HOXHA VIDEO: RENATO ALICKOLLI INTERPRETOJNE: ALGIONA AGA, ERGYS ...

View Details
February 2018
03 February 2018

MEDEA

Expired

MEDEA Autor: Euripidi Perktheu: Viktor Zhusti Regjisor: Dimitris Mylonas Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Kompozitor: Pavlos Katsivelis Koreograf: Gjergj Prevazi Dirigjent: Dritan Lumshi As.Regjisor: ...

View Details
24 February 2018

GISHTI

Expired

GISHTI Autor: Doruntina Basha Regjia: Bojana Lazic Dramaturge: Olga Dimitrijevic Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Damjan Kecojevic As.regjisor: Benada Mulla, Kleard Gërmenji Interpretojne: Rozi ...

View Details
March 2018
07 March 2018

DARKA LAMTUMIRES

Expired

DARKA LAMTUMIRES                 PREMIERE 07/03/2018 TIRANE Para se te shkojne ne darken e radhes ku ne te vertete ...

View Details
17 March 2018

FEMIJA QE SHPETOI BOTEN

Expired

FEMIJA QE SHPETOI BOTEN   Përshtatja e tekstit dhe regjia: Sara Smaja Kostumograf : Sofi Kara Koreograf : Almenda ...

View Details
24 March 2018

PIRATET

Expired

PIRATET                                 Autor: ...

View Details
April 2018
05 April 2018

Shërbëtoret

Expired

Autor: Jean Genet Regjia: Kiço Londo Skenografe: Oligerta Mehmetaj Kostumografe: Marina Prodani As/regjisor: Marsel Greva Me aktoret: Laura Nezha, Dasara Xhangolli, ...

All Day
View Details
28 April 2018

PRESIDENTET

Expired

PRESIDENTET   Autor: Werner Schwab Perktheu: Jonila Godole Regjisor: Sabine Mitterecker Skenograf: Sabine Mitterecker Kostumograf: Sofi Kara As.Regjisor: Endri Çela Interpretojne: Adriana Tolka, Ermira ...

View Details
August 2018
31 August 2018

Shume zhurme per asgje

Expired

“Shume zhurme per asgje” Autor: William Shakespeare Regjisor : Carlo Sciaccaluga Perktheu: Alqi Kristo Kostumograf: Sofi Kara Skenograf: Carlo Sciaccaluga As.regjisor: Ledian ...

View Details
September 2018
22 September 2018

Motër e Vëlla

Expired

Motër e Vëlla   Përshtati: Xhuliano Brisku Regjia: Xhuliano Brisku Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Aktorë: Françeska Hysi, Juxhin Plovishti, Dajana ...

View Details
23 September 2018

LIBRARIA E MAGJEPSUR

Expired

LIBRARIA E MAGJEPSUR Përshtati dhe Editoi: Marsel Greva dhe Kleard Germenji Regjia : Marsel Greva Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi ...

View Details
October 2018
13 October 2018

OSKAR DHE ZONJA ROZE

Expired

OSKAR DHE ZONJA ROZE Autor : Eric Emmanuel Schmitt Perktheu : Kopi Kyçyku Regjisor : Kiço Londo Skenograf : Nasion Topi Kostumografe : Klaudia Ndreshaj Asistent / ...

View Details
17 October 2018

JASHTË DERËS

Expired

JASHTË DERËS Autor: Wolfgang Borchert Regjia: Mantas Janciauskas Përktheu: Afrim Koçi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara As/Regjisor: Dajana Nenaj Interpretojnë: Endri Çela, Mehmet ...

View Details
December 2018
08 December 2018

Babagjyshi Ekziston

Expired

Babagjyshi Ekziston (08.12.2018) Autor dhe regjisor: Marsel Rupi Skeniograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Koreografe: Almenda Hoxha Me aktoret: Ledian Gjeçi, ...

View Details
08 December 2018

Kreolët e Ballkanit

Expired

Kreolët e Ballkanit  Autor dhe regjisor: Enver Petrovci Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara As/regjisor: Enkeleda Fishekaj Me aktorët: Agron Shala, ...

View Details
January 2019
12 January 2019

Dome

Expired

Dome Regja: Stefan Capaliku Interpreton: Enver Hyseni “Dome” është një monodramë e shkruar enkas për aktorin e Teatrit “Migjeni” ...

All Day
View Details
19 January 2019

Princi dhe i varfëri

Expired

 “Princi dhe i varfëri” Regjia dhe Dramatizimi : Françeska Hysi Skenograf : Beqo Nanaj Kostumografe : Sofi Karaj Interpretojne ...

View Details
21 January 2019

FARAONI

Expired

“FARAONI” Autor dhe regjisor : Ledian Gjeçi Skenograf : Beqo Nanaj Kostumografe : Sofi Karaj Interpretojne :  Lejda Celi, Xhuljano ...

View Details
26 January 2019

MBRETERESHA E BUKURISE NGA LEENANE

Expired

MBRETERESHA E BUKURISE NGA LEENANE Autor : Martin McDonagh Përktheu: Adriana Tolka Regjia: Kiço Londo Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe : Sofi ...

View Details
March 2019
09 March 2019

Antigona

Expired

Antigona Përktheu: Ekrem Basha Regjisore: Andrea Brusque Skenograf : Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Me aktorët: Laura Nezha, Ervin Bejleri, Romir ...

View Details
23 March 2019

Ferdinand

Expired

Ferdinand   Autori : Munro Leaf Regjia dhe përkthimi : Ina Morinaj Kostumografia : Sofi Kara Skenografia : Beqo Nanaj Interpretojnë : ...

View Details
24 March 2019

Mendjet e vockla

Expired

Mendjet e vockla Teksti dhe regjia : Endri Çela Skenografia : Beqo Nanaj Kostumografia : Sofi Kara Koreografia : Almenda ...

View Details
April 2019
14 April 2019

Salome

Expired

Salome Regjia: Carlo Sciaccaluga Perktheu: Kudret Mita Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Kompozitor: Andrea Nikolini Koreograf:  Donald Martini Interpretojne:  Ermira Hysaj, Alert ...

View Details
July 2019
10 July 2019

Zogu i Zi

Expired

Zogu i Zi Autor: David Harrower Regjisor: Kiço Londo Përktheu: Danila Nika Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Koreograf: Graciano Tagani As/regjisor: Marsel ...

View Details
13 July 2019

JUL ÇEZARI

Expired

JUL ÇEZARI Autor: William Shakespeare Regjisor: Ivica Buljan Kostumografe: Sofi Kara Skenograf: Beqo Nanaj Kompozitor: Gerti Druga Regji ndriçimi: Sonda Trinajst As/regjisor: Mateo ...

View Details
September 2019
21 September 2019

LIBRI I PAQES

Expired

LIBRI I PAQES Teksti dhe regjia: Dajana Nenaj Kostumografe: Sofi Kara Skenograf: Beqo Nanaj Koreografe: Rosela Pellicciotti Me aktorët: Ledjan Gjeçi, ...

View Details
22 September 2019

Nata Magjike

Expired

Nata Magjike  Te enderrosh gjate nates eshte nomrale por qe te behen endrrat realitet atehere eshte magjike. “Nata ...

View Details
November 2019
30 November 2019

Biletë për në Polin e Veriut

Expired

Biletë për në Polin e Veriut Autor: Chris Van Allsburg Regjia dhe koreografia: Ina Morinaj Projeksioni: Renato Aliçkolli Kostumografe: Sofi ...

View Details
December 2019
14 December 2019

Epsh dhe lakmi

Expired

Epsh dhe lakmi Autor:  Eugene O’Neill Përktheu: Artur Lena Regjisor: Endri Çela Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Koreografe: Rexhina Ibro As/ regjisor: ...

View Details
No event found!