Arkiva – Shfaqjet e TKEKS

Viti 2017 – 2018

January 2017
14 January 2017

E VERTETA E MARIAS

Expired

E VERTETA E MARIAS Autor: Lisandri Kola Regjisor: Besfort Idrizi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Muzika: Eduard Hallulli As/regjisor: Jona Xhelilaj  Interpretojnë: ...

View Details
21 January 2017

KETRUSHET NE ISHULL

Expired

KETRUSHET NE ISHULL Teksti & regjia: Dajana Nenaj Kostumografe: Sofi Kara Skenograf : Beqo Nanaj Koreografia: Almeda Hoxha Aktorë: Ana Guçe, Françeska ...

View Details
28 January 2017

Qyteti i ngjyrave

Expired

Qyteti i ngjyrave Teksti & Regjia: Nelson Mulla Video-animacion: Renato Aliçkolli Kostumet:  Sofi kara Kompozimi muzikor: Edmond Rrapi Koreografia: Almenda Hoxha Aktorë: ...

View Details
February 2017
11 February 2017

ÇFARE PA KRYESHERBETORJA

Expired

ÇFARE PA KRYESHERBETORJA Autor: Joe Orton Përktheu: Artur Lena Regjisor: Kiço Londo, Ina Morinaj, Ledian Gjeçi Skenografia: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi ...

View Details
28 February 2017

Shkolla e grave

Expired

Titulli: “Shkolla e grave” Teksti: Molier Përkthimi: Prokop M. Gjergo Regjia: Endri Çela Kostumografia: Sofi Kara Skenografia: Beqo Nanaj Interpretojnë: Donald Shehu, ...

View Details
March 2017
11 March 2017

ZOTI I MASAKRES

Expired

ZOTI I MASAKRES Autor: Yasmina Reza Përktheu: Nasi Lera Regjisor: Kiço Londo Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara As/regjisor: Sara Smaja Interpretojnë: Erand ...

View Details
April 2017
02 April 2017

Mbreti Luan

Expired

Mbreti Luan Regjia: Ina Morinaj Koreografia: Aledia Kondaj Skenografia: Beqo Nanaj Kostumet: Sofi Kara Interpretojnë: Ilia Kaçi, Ersiljano Xhelollari, Matias Llupa, ...

View Details
15 April 2017

TRAMVAJI DESHIRË

Expired

TRAMVAJI DESHIRË Autor: Tennessee Williams Përktheu: Adriana Tolka Regjisor: Kiço Londo, Endri Çela, Dajana Nenaj Skenografia: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Interpretojnë: ...

View Details
September 2017
23 September 2017

PRINCESHA E GJELBER

Expired

PRINCESHA E GJELBER Autor: Ledian Gjeçi Regjisor: Ledian Gjeçi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Muzika: Dëfrim Deda Interpretojnë: Dajana Nenaj, Alba ...

View Details
30 September 2017

ENI NE NDJEKJE TE ENDERRAVE

Expired

ENI NE NDJEKJE TE ENDERRAVE   Regjisor: Endri Çela Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Almenda Hoxha Muzika: Endri Çela Interpretojne: Algiona ...

View Details
December 2017
02 December 2017

KRISHTLINDJE TE RRITURISH

Expired

KRISHTLINDJE TE RRITURISH Regjia: Françeska Hysi Muzika: Besa Kokdhima Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Interpretojne: Algiona Aga, Kriks Dumo, Xhuliano ...

View Details
15 December 2017

Rojat e Taxhit

Expired

Autor: Rajiv Joseph Regjia: Altin Basha Aktoret: Gazmend Gjoka, Lulezim Zeqaj Kostumografe: Ilirjana Basha Humaxhuni dhe Baburi jane shoke te ...

All Day
View Details
19 December 2017

TAKIMI PARE

Expired

TAKIMI PARE   Autori : Austin Winsberg Regjisor : Ina Morinaj Perktheu: Ina Morinaj Muzika : Alan Zachary dhe Michael Weiner Kostumograf ...

View Details
January 2018
20 January 2018

MATILDA

Expired

MATILDA                            Regjia : Ina Morina Kostumet: Sofi Kara Skenograf: Beqo Nanaj Muzika: Kristi Popa Koreogaf: Almenda Hoxha Interpretojne: Ledja Çeli, Ilia ...

View Details
21 January 2018

SAFARI I LIVIAS

Expired

SAFARI I LIVIAS AUTOR: NELSON MULLA REGJISOR: NELSON MULLA KOSTUMOGRAF: OLIGERTA MEHMETAJ KOREOGRAF: ALMENDA HOXHA VIDEO: RENATO ALICKOLLI INTERPRETOJNE: ALGIONA AGA, ERGYS ...

View Details
February 2018
03 February 2018

MEDEA

Expired

MEDEA Autor: Euripidi Perktheu: Viktor Zhusti Regjisor: Dimitris Mylonas Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Kompozitor: Pavlos Katsivelis Koreograf: Gjergj Prevazi Dirigjent: Dritan Lumshi As.Regjisor: ...

View Details
24 February 2018

GISHTI

Expired

GISHTI Autor: Doruntina Basha Regjia: Bojana Lazic Dramaturge: Olga Dimitrijevic Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Damjan Kecojevic As.regjisor: Benada Mulla, Kleard Gërmenji Interpretojne: Rozi ...

View Details
March 2018
07 March 2018

DARKA LAMTUMIRES

Expired

DARKA LAMTUMIRES                 PREMIERE 07/03/2018 TIRANE Para se te shkojne ne darken e radhes ku ne te vertete ...

View Details
17 March 2018

FEMIJA QE SHPETOI BOTEN

Expired

FEMIJA QE SHPETOI BOTEN   Përshtatja e tekstit dhe regjia: Sara Smaja Kostumograf : Sofi Kara Koreograf : Almenda ...

View Details
24 March 2018

PIRATET

Expired

PIRATET                                 Autor: ...

View Details
April 2018
05 April 2018

Shërbëtoret

Expired

Autor: Jean Genet Regjia: Kiço Londo Skenografe: Oligerta Mehmetaj Kostumografe: Marina Prodani As/regjisor: Marsel Greva Me aktoret: Laura Nezha, Dasara Xhangolli, ...

All Day
View Details
28 April 2018

PRESIDENTET

Expired

PRESIDENTET   Autor: Werner Schwab Perktheu: Jonila Godole Regjisor: Sabine Mitterecker Skenograf: Sabine Mitterecker Kostumograf: Sofi Kara As.Regjisor: Endri Çela Interpretojne: Adriana Tolka, Ermira ...

View Details
August 2018
31 August 2018

Shume zhurme per asgje

Expired

“Shume zhurme per asgje” Autor: William Shakespeare Regjisor : Carlo Sciaccaluga Perktheu: Alqi Kristo Kostumograf: Sofi Kara Skenograf: Carlo Sciaccaluga As.regjisor: Ledian ...

View Details
September 2018
22 September 2018

Motër e Vëlla

Expired

Motër e Vëlla   Përshtati: Xhuliano Brisku Regjia: Xhuliano Brisku Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Aktorë: Françeska Hysi, Juxhin Plovishti, Dajana ...

View Details
23 September 2018

LIBRARIA E MAGJEPSUR

Expired

LIBRARIA E MAGJEPSUR Përshtati dhe Editoi: Marsel Greva dhe Kleard Germenji Regjia : Marsel Greva Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi ...

View Details
October 2018
13 October 2018

OSKAR DHE ZONJA ROZE

Expired

OSKAR DHE ZONJA ROZE Autor : Eric Emmanuel Schmitt Perktheu : Kopi Kyçyku Regjisor : Kiço Londo Skenograf : Nasion Topi Kostumografe : Klaudia Ndreshaj Asistent / ...

View Details
17 October 2018

JASHTË DERËS

Expired

JASHTË DERËS Autor: Wolfgang Borchert Regjia: Mantas Janciauskas Përktheu: Afrim Koçi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara As/Regjisor: Dajana Nenaj Interpretojnë: Endri Çela, Mehmet ...

View Details
December 2018
08 December 2018

Babagjyshi Ekziston

Expired

Babagjyshi Ekziston (08.12.2018) Autor dhe regjisor: Marsel Rupi Skeniograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Koreografe: Almenda Hoxha Me aktoret: Ledian Gjeçi, ...

View Details
08 December 2018

Kreolët e Ballkanit

Expired

Kreolët e Ballkanit  Autor dhe regjisor: Enver Petrovci Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara As/regjisor: Enkeleda Fishekaj Me aktorët: Agron Shala, ...

View Details
No event found!