Arkiva – Shfaqjet e TKEKS

Viti 2016 – 2017

January 2016
06 January 2016

Gënjeshtër pas gënjeshtre

Expired

Titulli: “Gënjeshtër pas gënjeshtre” Autor: Anthony Neilson Përktheu: Laert Vasili Regjisor: Qëndrim Rijani Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara As/Regjisor: Fatjon Mici Aktorë: ...

View Details
February 2016
03 February 2016

Të çmendurit Adams

Expired

Titulli: “Të çmendurit Adams” Autor: Charles Addams Përkthyes: Endri Çela Regjisor: Endri Çela Drejtues muzike: Erjon Medha Koreograf: Aledia Kondaj Kostumograf: Sofi ...

View Details
06 February 2016

Parku MamBi

Expired

Titulli: “Parku MamBi” Autor: Nelson Mulla Regjisor: Nelson Mulla Animacion & Hologram: Renato Aliçkolli Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Almenda ...

View Details
24 February 2016

Aventura e Olafit

Expired

Aventura e Olafit Teksti &  regjia: Franceska Hysi Kostumet: Sofi Kara Skenografia: Beqo Nanaj Me aktorët: Amri Hasanlliu, Erlin Visha, Dajana ...

08:00 - 18:00
View Details
March 2016
13 March 2016

Piter Pan

Expired

Titulli: “Piter Pan” Autor: J. M. Barrie Dramatizimi: Marsel Rupi Regjisor: Marsel Rupi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Aktorë: Erlin Visha, ...

View Details
April 2016
13 April 2016

Made in Albania

Expired

Titulli: “Made in Albania” Autor: Stefan Çapaliku Regjisor: Altin Basha Skenograf: Iliriana Loxha Basha Kostumograf: Iliriana Loxha Basha Koreograf: Gjergj Prevazi Muzika: ...

View Details
24 April 2016

Minions në udhëtim

Expired

Titulli: “Minions në udhëtim” Autor: Ina Morinaj Regjisor: Ina Morinaj Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Almenda Hoxha Aktorë: Elidon Alika, ...

View Details
September 2016
17 September 2016

Gjigandi i Madh i Mirë

Expired

Gjigandi i Madh i Mirë Bazuar mbi librin me të njëjtin titull të autorit Roald Dahl Regjia: Donald ...

View Details
18 September 2016

MERI POPINS – DËSHIRA PERFEKTE

Expired

MERI POPINS – DËSHIRA PERFEKTE (Një muzikal magjik) Teksti: Endri Çela Bazuar mbi karakterin e autores P.L.Travers Regjia: Endri Çela Skenografia: ...

View Details
October 2016
05 October 2016

1 dhe 1 bëjnë 3

Expired

Titulli: “1 dhe 1 bëjnë 3” Autor : Ray Cooney Perktheu: Besi Londo Regjia : Timo Flloko As/regjisor: Ina Morinaj Kostumografe: ...

View Details
08 October 2016

KTHIMI NE SHTEPI

Expired

KTHIMI NE SHTEPI Autor: Harold Pinter Regjisor: Carlo Sciaccaluga As/regjisor: Adriana Tolka Skenografia: Carlo Sciaccaluga Kostumografe: Sofi Kara Interpretojnë: Myzafer Zifla, Alert ...

View Details
December 2016
03 December 2016

Një Gur Gabim

Expired

Një Gur Gabim   Kompania e Teatrit  “Praksi Efta” Teatri Kombëtar Eksperimental Kujtim Spahivogli Përkthimi në shqip: Luiza Xhuvani Regjia: Thodhoros ...

View Details
03 December 2016

GJETJA E FESTES SE HUMBUR

Expired

GJETJA E FESTES SE HUMBUR Teksti & regjia : Ledian Gjeçi Skenograf : Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Muzika: Dëfrim ...

View Details
January 2017
14 January 2017

E VERTETA E MARIAS

Expired

E VERTETA E MARIAS Autor: Lisandri Kola Regjisor: Besfort Idrizi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Muzika: Eduard Hallulli As/regjisor: Jona Xhelilaj  Interpretojnë: ...

View Details
21 January 2017

KETRUSHET NE ISHULL

Expired

KETRUSHET NE ISHULL Teksti & regjia: Dajana Nenaj Kostumografe: Sofi Kara Skenograf : Beqo Nanaj Koreografia: Almeda Hoxha Aktorë: Ana Guçe, Françeska ...

View Details
28 January 2017

Qyteti i ngjyrave

Expired

Qyteti i ngjyrave Teksti & Regjia: Nelson Mulla Video-animacion: Renato Aliçkolli Kostumet:  Sofi kara Kompozimi muzikor: Edmond Rrapi Koreografia: Almenda Hoxha Aktorë: ...

View Details
February 2017
11 February 2017

ÇFARE PA KRYESHERBETORJA

Expired

ÇFARE PA KRYESHERBETORJA Autor: Joe Orton Përktheu: Artur Lena Regjisor: Kiço Londo, Ina Morinaj, Ledian Gjeçi Skenografia: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi ...

View Details
28 February 2017

Shkolla e grave

Expired

Titulli: “Shkolla e grave” Teksti: Molier Përkthimi: Prokop M. Gjergo Regjia: Endri Çela Kostumografia: Sofi Kara Skenografia: Beqo Nanaj Interpretojnë: Donald Shehu, ...

View Details
March 2017
11 March 2017

ZOTI I MASAKRES

Expired

ZOTI I MASAKRES Autor: Yasmina Reza Përktheu: Nasi Lera Regjisor: Kiço Londo Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara As/regjisor: Sara Smaja Interpretojnë: Erand ...

View Details
April 2017
02 April 2017

Mbreti Luan

Expired

Mbreti Luan Regjia: Ina Morinaj Koreografia: Aledia Kondaj Skenografia: Beqo Nanaj Kostumet: Sofi Kara Interpretojnë: Ilia Kaçi, Ersiljano Xhelollari, Matias Llupa, ...

View Details
15 April 2017

TRAMVAJI DESHIRË

Expired

TRAMVAJI DESHIRË Autor: Tennessee Williams Përktheu: Adriana Tolka Regjisor: Kiço Londo, Endri Çela, Dajana Nenaj Skenografia: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Interpretojnë: ...

View Details
September 2017
23 September 2017

PRINCESHA E GJELBER

Expired

PRINCESHA E GJELBER Autor: Ledian Gjeçi Regjisor: Ledian Gjeçi Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Muzika: Dëfrim Deda Interpretojnë: Dajana Nenaj, Alba ...

View Details
30 September 2017

ENI NE NDJEKJE TE ENDERRAVE

Expired

ENI NE NDJEKJE TE ENDERRAVE   Regjisor: Endri Çela Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Koreograf: Almenda Hoxha Muzika: Endri Çela Interpretojne: Algiona ...

View Details
December 2017
02 December 2017

KRISHTLINDJE TE RRITURISH

Expired

KRISHTLINDJE TE RRITURISH Regjia: Françeska Hysi Muzika: Besa Kokdhima Skenograf: Beqo Nanaj Kostumograf: Sofi Kara Interpretojne: Algiona Aga, Kriks Dumo, Xhuliano ...

View Details
15 December 2017

Rojat e Taxhit

Expired

Autor: Rajiv Joseph Regjia: Altin Basha Aktoret: Gazmend Gjoka, Lulezim Zeqaj Kostumografe: Ilirjana Basha Humaxhuni dhe Baburi jane shoke te ...

All Day
View Details
19 December 2017

TAKIMI PARE

Expired

TAKIMI PARE   Autori : Austin Winsberg Regjisor : Ina Morinaj Perktheu: Ina Morinaj Muzika : Alan Zachary dhe Michael Weiner Kostumograf ...

View Details
No event found!