Home Events Motër e Vëlla

Motër e Vëlla

Motër e Vëlla

 

Përshtati: Xhuliano Brisku

Regjia: Xhuliano Brisku

Skenograf: Beqo Nanaj

Kostumografe: Sofi Kara

Aktorë: Françeska Hysi, Juxhin Plovishti, Dajana Nenaj, Bujar Hoxhaj, Ledian Gjeçi, Donald Shehu

Xhon dhe Xhoana, dy fëmijë të vegjël janë rrëmbyer nga Morgana, një magjistare e cila ka për qëllim të bëhet mbretëresha e Nolanit. Me shumë zgjuarsi arrin të arratisen nga strofulla e saj. Për tí kapur përsëri fëmijët Morgana helmon çdo pik uji, dhe çdo frut në pyll. Xhon pa dëshirën e Xhoanes, ha mollën dhe kthehet në një kaproll. Mbreti Noha i Nolanit bashkë me dy gjahtar përpiqen ta kapin kaprollin pa e ditur se ai është një fëmijë i vogël. Morgana mund të realizoj ëndrrën e saj të bëhet mbretërshe duke gjetur bashkë me fëmijët edhe mbretin Noha dhe përpiqet ti mare fronin. Mbreti arrin ta kap magjistaren, por djali i vogel do të mbetet përgjithmon një kaproll. Si do të kthehet Xhon përseri ne fëmijë?

Leave A Reply: