Home Events FEMIJA QE SHPETOI BOTEN

FEMIJA QE SHPETOI BOTEN

FEMIJA QE SHPETOI BOTEN  

Përshtatja e tekstit dhe regjia: Sara Smaja

Kostumograf : Sofi Kara

Koreograf : Almenda Hoxha

Interpretojne: Blendi Arifi, Lorela Qerimi, Kristjana Dodaj, Ermail Rodi, Kriks Dumo.

                   

Ne boten e se ardhmes, me sakte ne vitin 2098 cdo gje eshte betonizuar, nuk ekziston me natyra, teknologjia eshte bere primare, ka humbur komunikimi brenda familjes dhe poshte betonit ekzistojne ca “Krimba” qe perhapin semundje. Pas nje shiu te furishem, te cilin njerezit e te ardhmes nuk e kane pare kurre me pare, mbijne disa Fije bari. Adelmo, nje djalosh i se ardhmes futet ne komunikim me nje nga Fijet e barit. Ai prezantohet me te gjitha gjerat e bukura qe kishte humbur deri ateher, nder to edhe me muziken.

Leave A Reply: